b_200_200_16777215_00_images_1397_970710-5.jpg

گروه صنعتی ایران خودرو با همکاری ایران خودرو تبریز تولید آزمایشی سمند را در جمهوری آذربایجان با موفقیت به پایان رساند.
به گزارش روابط عمومی ایران خودرو تبریز تیم مهندسی تولید ایران خودرو تبریز توانست با تلاش و کوشش همکاران و کارشناسان اعزامی از سایت مرکزی اولین خودروی سمند ال ایکس با موتور EF7 را با کیفیت مطلوب تولید مورد بهره برداری قرار دهند.
برنامه تولید سمند ال ایکس در سایت نفت چالا، روزانه 10 دستگاه بوده که قابل افزایش به 30 دستگاه در روز است و ایران خودرو تبریز پس از ارسال نخستین محموله صادراتی سمند و راه اندازی خط تولید این خودرو درسایت نفت چالای آذربایجان بی شک گام بلند دیگری را برای صنعت خودروسازی کشور بخصوص صادرات خودرو به ارمغان آورده است.

سایت تولید ایران خودرو در نفت چالای آذربایجان، در فروردین 97 همزمان با سفر ریاست جمهورری به این کشور افتتاح شده و تولید آزمایشی انواع خودروی سواری در این سایت از اوایل مهرماه 97 آغاز شد. گروه صنعتی ایران خودرو قرار است در فاز نخست خودروهای خانواده سمند ، دنا ، رانا ، 206 و 207 را با ظرفیت اسمی 10 هزار دستگاه تولید نماید که با وجود فناوری های مدرن ، تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته به کار گرفته شده در سایت خودروسازی خزر در شهرک صنعتی نفت چالای جمهوری آذربایجان پیش بینی می شود این رقم تولید در پایان سال محقق شود.
بسته بندی قطعات سمند در مرحله اول پنج لود 48 دستگاهی شامل 30 کانتینر که حامل قطعات کامل خودروی سمند بوده از محل سالن بسته بندی و صادرات ایران خودرو تبریز به سمت جمهوری آذربایجان ارسال گردید.
این افتخار در حالی با همت و تلاش متخصصین امر گروه صنعتی ایران خودرو و ایران خودرو تبریز صورت پذیرفته که این شرکت در بازار خودرو آذربایجان، با شرکتهای بزرگ و بین المللی سازنده خودرو در حال رقابت بوده و بواسطه استقبال شهروندان از محصولات ایران خودرو تولید خودروهای ایرانی در این کشور آغاز شده است.
سایت خودروسازی خزر آذربایجان با ظرفیت تولید 10هزار خودروی سواری در سال در یک شیفت شروع به کار می کند. در آینده نزدیک ظرفیت تولید این کارخانه به 50 هزار خودرو درسال و در سه شیفت کاری خواهد رسد.
خودروهایی که در این کارخانه تولید و به بازار منطقه عرضه می شود مطابق با استانداردهای روز و استاندارد یورو پنج خواهدبود.
همچنین برای تولید قطعات این خودروها در جمهوری آذربایجان برنامه ریزی شده است و با سرمایه گذاری شرکت های بخش خصوصی این شرکت ها تاسیس و در آینده نزدیک ساخت قطعات نیز در جمهوری آذربایجان انجام می شود.
مسئولیت run نمودن فرآیند تولید آزمایشی سمند در سایت نفت چالا بر عهده ایران خودرو تبریز بوده که یک تیم از مهندسی تولید جهت آموزش پروسه های کاری تولید این خودرو به کشور آذربایجان اعزام شده است.
تیم مهندسی تولید و آموزش سمند از شرکت ایران خودرو تبریز را در این مأموریت آقایان: مهدی عزیزی، بیژن ولیپور، علی محمدنژاد، حبیب کریمپور، حمید اسدیان، ابراهیم گلزار، نادر سلمان زاده، حسین عبدالهی، یحیی زاهدی، بلال علیوند و فرهاد صلاحیان به سرپرستی سعید فلاح همراهی می کنند.کليه حقوق این سایت متعلق به شرکت ایران خودرو تبریز می باشد.