b_200_200_16777215_0_0_images_IKTBZ.jpg

شهر اولین ها از دیرباز تا کنون، کانون توجه صنعت کشور بوده بطوریکه طبق آخرین ارزیابی های انجام شده  همواره از آن به عنوان قطب مهم صنعتی کشور یاد می شود. وجود صنایع مهم مادر همچون خودروسازی می تواند گواه بر حقانیت موضوع را بر بیننده اثبات و القا نماید.
شهر تاریخی و صد البته صنعتی تبریز از سال 85 شاهد تولد، رشد و شکوفایی صنعت خوروسازی بوده که نام و آوازه بزرگترین خودروساز خاورمیانه آن را به عنوان سومین قطب صنعت خودرویی در شمال غرب کشور تبدیل نموده است. اولین شرکت خودروسازی شمال غرب کشور با نام "ایران خودرو تبریز" در سال 1385 همزمان با عید سعید غدیر خم در کیلومتر 30 جاده تبریز – آذرشهر کلنگ زنی گردید.  این شرکت با هدف تولید یک خودروی کار و وانت تأسیس و در شهریور سال 1386 مورد بهره برداری قرار گرفت. محصولات تولیدی این شرکت از بدو تأسیس تا اواخر سال 1393 وانت باردو بود که در بهمن ماه سال 1393 تولید و مونتاژ این محصول از رده محصولات گروه صنعتی ایران خودرو خارج و یک وانت بومی دیگر به نام "آریسان" که طراحی و اجرای پروسه های مهندسی و تولید آن تماماً توسط کارشناسان این شرکت صورت گرفت با طراحی منحصر بفرد خود جایگزین آن گردید.  در نیمه اول سال 1394 علاوه بر خط تولید و مونتاژ وانت آریسان، خط تولید و مونتاژ خودروی سواری سمند در دو نوع XU7 و EF7 طراحی و راه اندازی گردید. محصولات شرکت ایران خودرو تبریز در حال حاضر خانواده خودروی سواری سمند در دو کلاس مختلف 7XU در نوع بنزینی و  7EF در دو نوع بنزینی و دوگانه سوز و سورن معمولی و توربوشارز می باشد.
شرکت ایران خودرو تبریز در سال 1395 توانسته است گام بزرگی از نظر کمی و کیفی برداشته به همین دلیل از منظر کمیت می توان به رشد 170 درصدی کل تولید سال قبل اشاره نمود، از منظر کیفیت نیز این شرکت توانسته است با بهره گیری از نیروی متخصص و کارآمد خود کسب دو ستاره کیفیت برای سمند LX و سورن ELX توسط شرکت بازرسی کیفیت استاندارد ایران را در کارنامه درخشان چنذین ساله خود ثبت نماید. این شرکت همچنین محصولات تولیدی خود را بهبود بخشیده چنانچه محصولات شرکت ایران خودرو تبریز همواره مورد توجه خاص مشتریان داخلی و خارجی قرار گرفته است.
شرکت ایران خودرو تبریز دارای نیروی انسانی زبده و بسیارتوانمند بوده که  با رویکرد جدید مدیریتی مبتنی بر شایسته سالاری چشم انداز بزرگی را با همکاری گروه صنعتی ایران خودرو علاوه بر راه اندازی و هدایت مستمر خط تولید تبریز با وجود تیم فنی مستعد و باتجربه گام مهم دیگری را نیز در راه اندازی سایت های تولید در  جمهوری آذربایجان ، عراق و سنگال و همچنین ایران خودرو دیزل جهت تولید خودروی آریسان برداشته است.

 

محصولات


سمند ( SAMAND)
سمندLX با بهره مندی از مزایایی همچون قطعات یدکی ارزان و در دسترس ، ایمنی بالا به دلیل برخورداری از بدنه مستحکم، راحتی سرنشینان با صندلی های طراحی شده متناسب با ویژگی های بدنی آنها، ابعاد مناسب برای استفاده درون و برون شهری، فضای قابل توجه داخل اتاق و صندوق عقب، فرمان پذیری عالی به ویژه در جاده های پر پیچ و خم و امکانات مناسب به یکی از محبوب ترین خودروهای روز ایران و حتی برخی از کشورهای هدف صادرات، تبدیل شده است. امروزه، حفظ محیط زیست در صنعت خودرو از جایگاه مهمی برخوردار است، به همین منظور خودروهای شرکت ایران خودرو تبریز از جمله سمندLX، به تجهیزات استاندارد آلایندگی یورو 4 مجهز شده اند. این خودرو که در حال حاضر در دو نوع EF7 و XU7(مالتی پلاکس) و در  7 کلاس مختلف در سایت تبریز تولید می شود توانسته است با ایجاد ظرفیت لازم بیشترین تولید روزانه را طی سالهای متمادی رقم بزند.
از مزایای دیگر سمندLX، برخورداری از کارت طلایی خدمات پس از فروش است که دارنده این خودرو ضمن بهره مندی از خدمات مختلف در سراسر کشور به صورت رایگان و سریع، از خدمات بیمه بدنه نیز بهره مند خواهد بود.

سورن (SOREN)
پس از عرضه محصول مدرن سورن ELX که به عنوان خودرو موفق برند ملی شرکت ایران خودرو در بازارهای داخلی و خارجی ارائه شده است. تیپ کامل و به‏‏روزتر این محصول جهت تداوم حضور در بازارهای مختلف و گسترش برند ملی ضرورت یافت.
خودروی سورن ELX که در ایران خودرو تبریز در دوکلاس EF7 و توربوشارژ تولید می شود، نشانگر تعهد گروه صنعتی ایران خودرو به مقوله ی ایمنی و احترام به سلایق مشتری برای برخورداری از محصولی مدرن است.
کلید ورود به بازارهای صادراتی موفقیت در تستهای ایمنی است و سورن ELX جدید توانسته با موفقیت تست های مختلف ایمنی را پشت سر بگذارد و گواه آن دریافت تأییدیه ایمنی از موسسه IDIADA اسپانیا (از معتبرترین مراکز تست خودرو) است.
این خودرو می تواند با تکیه بر 3 محور کلیدی «مدرن بودن»، «ایمنی و آسایش» و «تجهیزات و امکانات مناسب »، توجه خریداران ایرانی را به خود جلب نموده و انتظار خانواده های ایرانی را برای در اختیار داشتن خودرو مدرن و شایسته، مطابق با استانداردهای روز، برآورده نماید.
از مزایای دیگر این خودرو، برخورداری از کارت طلایی خدمات پس از فروش است که دارنده این خودرو ضمن بهره مندی از خدمات مختلف در سراسر کشور به صورت رایگان و سریع، از خدمات بیمه بدنه نیز بهره مند خواهد بود.
خودروی سورن همانند سایر خودروهای سمند که در ایران خودرو تبریز تولید و مونتاژ می گردد با کسب نمره کیفی مطلوب توسط گروه صنعتی ایران خودرو توانست به جمع محصولات تولیدی این شرکت اضافه شده بدین سان هم اکنون خانواده سمند در ایران خودرو تبریز تولید شده و به بازار عرضه می گردد.کليه حقوق این سایت متعلق به شرکت ایران خودرو تبریز می باشد.