b_200_200_16777215_0_0_images_manager1401-02.jpeg

مدیر عامل ایران خودرو تبریز از برنامه ریزی برای تولید بیش از 78 هزار دستگاه خودرو برای سال ۱۴۰1 خبر داد.
به گزارش ایکو تبریز ؛ مهندس اصغر خوش فهم در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: طبق هدف گذاری امسال و با برنامه ریزی پیش بینی شده ضمن افزایش تولید این شرکت بالغ بر 78 هزار دستگاه انواع خانواده سمند و سورن در سایت تبریز تولید می شود.
وی با بیان اینکه عمده سبد محصولات تولیدی این شرکت در سال جاری محصول سورن پلاس خواهد بود تصریح کرد: در سال جاری بیش از 60 هزار خودروی سورن پلاس تولید و عرضه خواهد شد. همچنین در صورت کاهش سهم سمند نسبت به سال های گذشته به همان نسبت به سهم سورن افزوده خواهد شد.
مدیرعامل ایران خودرو تبریز خاطرنشان کرد: هم اکنون تمامی محصولات ایران خودرو تبریز دارای سه ستاره کیفیت است که با ارتقای کیفیت محصول، کسب چهارمین ستاره کیفیت برای خودروی سورن پلاس در سال 1401 در دستور کار این مجموعه قرار گرفته است.

مهندس خوش فهم تأکید کرد: مطابق فرامین مقام معظم رهبری، در سال مزین به تولید، دانش بنیان، اشتغال افرین، افزایش تولید و ارتقای کیفی و کمی محصول مهمترین اولویت شرکت ایران خودرو تبریز در راستای تکریم مشتریان گروه صنعتی ا یران خودرو است.
وی با تاکید بر تلاش این شرکت برای تبدیل استان آذربایجان شرقی به قطب سوم خودروسازی کشور از طریق انتقال تکنولورژی و دانش فنی ساخت خاطر نشان شد: در سال جاری سورن پلاس دارای مولتی مدیا و همچنین سورن پلاس با گیربکس 6سرعته به صورت آزمایشی تولید و تجاریسازی خواهد شد.
مدیرعامل ایران خودرو تبریز تشریح کرد: ظرفیت عملی تولید ایران خودرو تبریز 110 هزار دستگاه خودرو در سال است. لذا جهت پوشش ظرفیت باقیمانده اقدامات لازم برای تولید خودروی جدید در دستور کار قرار گرفته است. از این رو سایت تبریز می تواند نقش مهمی در راستای افزایش تولید خودرو کشور در صنعتی ترین منطقه شمالغرب کشور ایفا کند.
گفتنی است شرکت ایران خودرو تبریز در سال 1385 تأسیس شده و افزون بر یک میلیون دستگاه انواع خودروی سواری و وانت را تاکنون تولید و به بازار هدف عرضه کرده است.کليه حقوق این سایت متعلق به شرکت ایران خودرو تبریز می باشد.