b_200_200_16777215_0_0_images_ELX.jpg

سورن ELX (ایمن ، زیبا و مدرن‏تر)
پس از عرضه محصول مدرن سورن که به عنوان خودرو موفق برند ملی شرکت ایران خودرو در بازارهای داخلی و خارجی ارائه شده است. تیپ کامل و به‏‏روزتر این محصول جهت تداوم حضور در بازارهای مختلف و گسترش برند ملی ضرورت یافت.
خودروی سورن ELX ، نشانگر تعهد شرکت ایران خودرو به مقوله ی ایمنی و احترام به سلایق مشتری برای برخورداری از محصولی مدرن است که از سال 1395 وارد چرخه تولید شرکت ایران خودرو تبریز شده است.کلید ورود به بازارهای صادراتی موفقیت در تستهای ایمنی است و سورن ELX توانسته با موفقیت تستهای مختلف ایمنی را پشت سر بگذارد و گواه آن دریافت تاییدیه ایمنی از موسسه IDIADA اسپانیا (از معتبرترین مراکز تست خودرو) است. این خودرو می تواند با تکیه بر 3 محور کلیدی «مدرن بودن»، «ایمنی و آسایش» و «تجهیزات و امکانات مناسب »، توجه خریداران ایرانی را به خود جلب نموده و انتظار خانواده های ایرانی را برای در اختیار داشتن خودرو مدرن و شایسته، مطابق با استانداردهای روز، برآورده نماید.
از مزایای دیگر این خودرو، برخورداری از کارت طلایی خدمات پس از فروش است که دارنده این خودرو ضمن بهره­مندی از خدمات مختلف در سراسر کشور به صورت رایگان و سریع، از خدمات بیمه بدنه نیز بهره­ مند خواهد بود.
تجهیزات رفاهی، ایمنی و ویژگیهای خودرو سورن ELX  :
غربیلک فرمان مجهز به کلیدهای کنترلی سیستم صوتی و هندزفری موبایل
سیستم صوتی جدید یکپارچه با رمز ضد سرقت، هندزفری موبایل و خروجی SUB Woofer
طراحی جدید و یکپارچه پنل وسط داشبورد
آینه های جانبی برقی راهنمادار و تاشو اتوماتیک
شیشه های بالابر برقی هوشمند (مجهز به آنتی­ترپ و پاور ویندو)
شیشه­های سولار(ضد اشعه مضرUV)
خودروی سورن ELX توربوشارژ   ایمن ، چابک و مدرن
شرکت ایران خودرو در راستای افزایش کارایی قوای محرکه خودرو سورن ELX اقدام به تولید و عرضه خودروی سورن ELX مجهز به موتور توربو شارژ نموده است. سامانه توربوشارژ این خودرو ضمن ایجاد قدرت و شتاب بالاتر، راندمان مصرف سوخت و میزان احتراق سوخت را بهینه‏ تر نموده و این وضعیت نهایتاً به کاهش مصرف سوخت خودرو منتج شده است. در واقع مشتریان این خودرو ضمن برخورداری از زیبایی، ایمنی و تجهیزات مناسب خودرو از موتور پرقدرت و کم مصرف بهره خواهند برد.
مهمترین ویژگیهای خودرو سورن ELX توربوشارژ شامل:
افزایش قدرت و شتاب خودرو بدون بالا بردن حجم موتور
افزایش راندمان و بهره‏وری سوخت در کنار کاهش مصرف سوخت و آلایندگی  کمتر
دارای تجهیزات ایمنی و رفاهی مناسب
مورد پسند خانواده ها و جوانان
b_200_200_16777215_0_0_images_LX.jpg
سمند LX (ایمن، راحت و به صرفه)
پس از گذشت سه دهه از تولید پیکان و عدم تنوع در شکل ظاهری و فنی آن نیاز مبرم به طراحی و ساخت خودرو جدیدی کاملآ متفاوت از نوع فعلی مد نظر قرار گرفت که گروه صنعتی ایران خودرو را بر آن داشت در جهت پیشبرد اهداف سازندگی کشور و رقابت با شرکتهای خودروساز خارجی در مرکز تحقیقات ایران خودرو با همکاری مهندسین و متخصصین ایرانی، نمونه هایی از خودرو ملی را با نام سمند طراحی و تولید کند. در ادامه شرکت در راستای ارتقاء محصول سمند اقدام به طراحی و ساخت نسل جدید و مجهزتری از خودروی سمند با نام سمندLX در سال 1383 نمود.
در ادامه و از سال 1389 سیستم الکترونیکی جدیدی با نام سیستم عیب یاب هوشمند (مالتی پلکس) در کنار سیستم الکترونیکی قبلی «سیستم هشدار دهنده گویا» برای این خودرو طراحی و تولید شد؛ که مشتریان می­توانند متناسب با سلیقه خویش یکی از این دو سیستم را انتخاب نمایند.
سمندLX با بهره مندی از مزایایی همچون قطعات یدکی ارزان و در دسترس ، ایمنی بالا به دلیل برخورداری از بدنه مستحکم، راحتی سرنشینان با صندلی­های طراحی شده متناسب با ویژگی­های بدنی آنها، ابعاد مناسب برای استفاده درون و برون شهری، فضای قابل توجه داخل اتاق و صندوق عقب، فرمان پذیری عالی به ویژه در جاده­های پر پیچ و خم و امکانات مناسب به یکی از محبوب­ترین خودروهای روز ایران و حتی برخی از کشورهای هدف صادرات، تبدیل شده است.
امروزه، حفظ محیط زیست در صنعت خودرو از جایگاه مهمی برخوردار است، به همین منظور خودروهای شرکت از جمله سمندLX، به تجهیزات استاندارد آلایندگی یورو 4 مجهز شده­اند.
از مزایای دیگر سمندLX، برخورداری از کارت طلایی خدمات پس از فروش است که دارنده این خودرو ضمن بهره­مندی از خدمات مختلف در سراسر کشور به صورت رایگان و سریع، از خدمات بیمه بدنه نیز بهره­مند خواهد بود.
تولید سمند LX به عنوان یک خودروی ملی و در راستای تمرکززدایی سایت مرکزی از سال 1394 به شرکت ایران خودرو تبریز منتقل گردیده که هم اکنون در دو نوع XU7 و EF7 و در هفت کلاس مختلف تولید و عرضه می گردد.
تجهیزات رفاهی، ایمنی و ویژگی­های خودرو :
کیسه هوای ایمنی راننده و سرنشین جلو
سیستم ترمز ABS به همراه EBD
ستون فرمان تلسکوپی (جمع شونده در هنگام تصادفات)
قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی راننده
آینه­ های جانبی برقی
 تنظیم برقی شیشه بالابر درب‌هاکليه حقوق این سایت متعلق به شرکت ایران خودرو تبریز می باشد.